Araştırma Atölyesi İnternet Portalı

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Anasayfa Teknoloji Mobil Cihazlar Samsung Cep Telefonları ile arayan numarayı engelleme - çağrı engelleme özelliği ( kişi engelleme, telefon engelleme )

Samsung Cep Telefonları ile arayan numarayı engelleme - çağrı engelleme özelliği ( kişi engelleme, telefon engelleme )

Samsung D900i Cep TelefonuMerhaba sizlere bu yazımızda Samsung marka cep telefonlarının belki birçoğumuz tarafından bilinmeyen bir özelliğinden bahsetmek istiyoruz.

Cep telefonlarının bir teknoloji nimeti olduğu hepimiz tarafından yadsınamaz bir gerçek lakin ceplerimize girmesi ile beraber bir çok sorunu da beraberinde getirdiği de kabul etmek gerekiyor.

 

Farklı kullanıcı profillerine sahip bu mobil telefonlar hayatımızı kolaylaştırmanın yanında istenmeyen çağrılar sebebi ile bazı zamanlar da bir kabusa dönüştürebiliyor.

 

Siz, ailenizden bir yakınınız belki hastaneye yattığı için gelişmelerden haberdar olmak için telefonunuzu sürekli açık tutmak zorunda kalırken bir başkası bu durumdan yararlanarak sizi sürekli taciz ediyor olabilir.

İşte bu gibi durumlarının önüne geçebilme adına Samsung şirketi cep telefonlarına çok ama çok güzel bir özelliği entegre ederek müşterilerinin kullanımına sunmuş…


Şimdi sizlere bu özelliğin nasıl çalıştığı ile ilgili bilgi vermek istiyoruz;

Sistem temel olarak aslında oldukça basit işliyor. Rahatsız edildiğiniz telefon numarasını engelleme listesine eklemenizin ardından bu numaradan gelen tüm çağrılar ikinci çalmada direk olarak kapama tuşuna basıldığında olduğu gibi reddedilerek meşgule düşürülüyor. Siz bu işlem gerçekleşirken zil sesi, uyarı tonu gibi herhangi bir uyarı işareti almıyorsunuz. Gelen reddedilen çağrılar ile ilgili daha sonra bilgi sahibi olmak istediğinizde ise arama kayıtlarından son aramalar ya da cevapsız çağrılar bölümüne girerek sol tarafında reddedildiğini gösteren bir işaret bulunan engellediğiniz numaralardan gelen aramaları görebiliyorsunuz.

Öncelikle engellemek istediğimiz numara ile ilgili birkaç kısa işlem yapmamız gerekiyor.


Yöntem 1 – Arama kayıtlarından numara engelleme

Bunun için öncelikle telefonumuzun menüsünden “Arama kaydı” bölümüne girerek ekrana gelen seçeneklerden “Son görüşmeler” seçeneğini seçiyor ya da menu tuşuna bastıktan sonra 11 tuşlayarak (D900i’de) bizi rahatsız eden telefon numarasının bulunabileceği son görüşmeler bölümüne giriyoruz.

Rahatsız eden kişi eğer telefon rehberimizde isim ile kayıtlıysa bu listede ismi ile görünecek aksi takdir de sadece numara olarak yer alacaktır.

Rahatsız eden numara veya ismi bulmamızın ardından yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak isim/numaranın üzerine geldikten sonra “Seçenekler” (ekranda yer alan Sçnklr yazısının altına denk gelen tuş) tuşuna basıyoruz.

Açılan menüden ister yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak 7. seçenek olan “Reddetme listesine ekle” seçeneğinin üzerine geliyoruz ya da daha pratik bir şekilde seçeneğimizin sıra numarası olan 7’yi tuşluyoruz.

Bu işlemi gerçekleştirmemizin ardından karşımıza gelecek olan ekranda 1 den 10 a kadar devam eden boş alanlar olduğunu göreceğiz.

Engellemek istediğimiz numarayı hangi boş alana kaydetmek istiyorsak yukarı – aşağı tuşlarını kullanarak boş alanın  üzerine geliyor ve ardından kaydet seçeneğini seçiyoruz ya da daha pratik bir şekilde boş alanın solunda yer alan sıra numarasını direk tuşlayarak boş alana engellemek istediğimiz numarayı kaydediyoruz.

Bu işlemleri yapmamızın ardından ekrana gelecek olan “Kaydedildi” uyarısı ile rahatsız eden numaranın telefonun engelleme listesine kayıt olduğunu anlıyoruz.


Yöntem 2 – Rehberden numara engelleme

Diğer bir yöntem: tüm arama listelerimiz boşken engelleyen numarayı telefon rehberinden seçmek için ise;

Rahatsız eden numarayı rehberimizden ekleyebilmek için öncelikle telefonumuzdan herhangi bir telefon numarasını arıyoruz. (örnek:8091 Turkcell kontör sorgulama veya 7532 telesekreter servisi v.b.)

Bu aşama da aradığımız numaranın çalıyor sinyalini duymaya ya da karşı tarafla görüşme yapmamıza gerek olmayacaktır. Numarayı seçip arama tuşuna basmamızın ardından 1- 2 saniye gibi kısa bir süre sonra aramayı sonlandırma tuşuna basarak aramayı iptal etmemiz yeterlidir.

Bu işlemi yapmamızla birlikte bir arama kaydını kullanarak seçeneklerden engelleme listesine ulaşabilmemiz için ihtiyacımız olan çağrı arama kayıtlarımıza eklenmiş bulunuyor.

Bir sonraki aşamada öncelikle telefonumuzun menüsünden arama kaydı bölümüne girerek açılan listeden son görüşmeler bölümüne giriyoruz.

Biraz evvel aradığımız numara seçili iken (listede tek ise portakal rengi gözükecektir, seçili olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz) Seçenekler (ekranda yer alan Sçnklr yazısının altına denk gelen tuş) tuşuna basıyoruz.

Açılan menüden ister yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak 6. seçenek olan Reddetme listesi’nin üzerine geliyoruz ya da daha pratik bir şekilde seçeneğimizin solunda yer alan sıra numarasını 6’yı tuşluyoruz. Bu işlemi gerçekleştirmemizin ardından karşımıza gelecek olan ekranda 1 den 10 a kadar devam eden boş alanlar olduğunu göreceğiz.

Engellemek istediğimiz numarayı hangi boş alana kaydetmek istiyorsak yukarı – aşağı tuşlarını kullanarak boş alanın  üzerine geliyor ve ardından eğer numaramızı rehberden seçeceksek tekrar seçenekler tuşuna basıyor ve açılan listeden ekle seçeneğinin üzerine gelerek metalik renkte olan OK/i tuşuna basıyoruz.

Bu işlemi yapmamızın ardından bir sonraki açılacak olan menude 1. seçenek olan Rehber seçeneğinin üzerine gelerek tekrar metalik renkte olan OK/i tuşuna basıyoruz.

Bir sonraki aşamada ekranımıza rehberimiz geliyor. Engellemek istediğimiz numarayı rehberimizden seçtikten sonra seçtiğimiz kişinin isminin sol tarafı işaretli iken bir kez daha seçenekler menüsüne girerek 1. seçenek olan “seç” seçeneğini tıklayarak engelleme ekranımıza geri dönüyor ve seçtiğimiz engelleme alanına rehberden engellemek istediğimiz numaranın eklendiğini görüyoruz.

Bu işlemin ardından tekrar seçenekler menüsüne girerek kaydet seçeneğini seçerek ya da metalik renkte olan OK/i tuşuna basarak boş alana engellemek istediğimiz numarayı kaydediyoruz. Bu işlemleri yapmamızın ardından ekrana gelecek olan “Kaydedildi” uyarısı ile rahatsız eden numaranın engelleme listesine kayıt olduğunu anlıyoruz.


Yöntem 3 – Yazarak Numara Engelleme

Diğer bir yöntem: tüm arama listelerimiz boşken engelleyen elle yazabilmek için ise;

Rahatsız eden numara rehberimizden ya da elle yazarak ekleyebilmek için öncelikle telefonumuzdan herhangi bir telefon numarasını arıyoruz. (örnek:8091 Turkcell kontör sorgulama veya 7532 telesekreter servisi v.b.)

Bu aşama da aradığımız numaranın çalıyor sinyalini duymaya ya da karşı tarafla görüşme yapmamıza gerek olmayacaktır. Numarayı seçip arama tuşuna basmamızın ardından 1- 2 saniye gibi kısa bir süre sonra aramayı sonlandırma tuşuna basarak aramayı iptal etmemiz yeterlidir.

Bu işlemi yapmamızla birlikte engelleme listesine ulaşabilmemiz için üzerini tıklayarak seçenekler menüsünü görüntüleyebileceğimiz ihtiyacımız olan çağrı arama kayıtlarımıza eklenmiş bulunuyor.

Bir sonraki aşamada öncelikle telefonumuzun menüsünden arama kaydı bölümüne girerek açılan listeden son görüşmeler bölümüne giriyoruz.

Biraz evvel aradığımız numara seçili iken (listede tek ise portakal rengi gözükecektir, seçili olduğunu bu şekilde anlayabilirsiniz) Seçenekler (ekranda yer alan Sçnklr yazısının altına denk gelen tuş) tuşuna basıyoruz.

Açılan menüden ister yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak 6. seçenek olan Reddetme listesi’nin üzerine geliyoruz ya da daha pratik bir şekilde seçeneğimizin solunda yer alan sıra numarasını 6’yı tuşluyoruz. Bu işlemi gerçekleştirmemizin ardından karşımıza gelecek olan ekranda 1 den 10 a kadar devam eden boş alanlar olduğunu göreceğiz.

Engellemek istediğimiz numarayı hangi boş alana kaydetmek istiyorsak yukarı – aşağı tuşlarını kullanarak boş alanın  üzerine geliyor ve ardından numaramızı boş alana yazdıktan sonra Seçenekler (ekranda yer alan Sçnklr yazısının altına denk gelen tuş) tuşuna basıyor ve açılan menüden 1. Seçenek olan kaydet seçeneğini seçerek numaramızı engelleme listesine kaydediyoruz.

Bu işlemleri yapmamızın ardından ekrana gelecek olan “Kaydedildi” uyarısı ile rahatsız eden numaranın engelleme listesine kayıt olduğunu anlıyoruz.


Engellenen bir numaranın engellemesini kaldırma

 

Daha önce engellediğimiz bir numarayı engelleme listesinden kaldırmak için eklerken kullandığımız yolun aynısını izliyoruz.

Öncelikle telefonumuzun menüsünden arama kaydı bölümüne girerek açılan listeden bizi rahatsız eden telefon numarasının bulunabileceği son görüşmeler, cevapsız aramalar, giden aramalar, gelen aramalar bölümlerinden birisine giriyoruz.


Yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak listede bulunan herhangi bir isim/numaranın üzerine geldikten sonra ve Seçenekler (ekranda yer alan Sçnklr yazısının altına denk gelen tuş) tuşuna basıyoruz.

Açılan menüden ister yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak 6. seçenek olan Reddetme listesinin üzerine geliyoruz ya da daha pratik bir şekilde seçeneğimizin sıra numarası olan 6’ya basıyoruz. Bu işlemi gerçekleştirmemizin ardından karşımıza gelecek olan ekranda 1 den 10 a kadar devam eden alanlar olduğunu göreceğiz. Engellemesini kaldırmak istediğimiz isim/numaranın üzerine yukarı - aşağı tuşlarını kullanarak geldikten sonra tekrar Seçenekler (ekranda yer alan Sçnklr yazısının altına denk gelen tuş) tuşuna basıyor, ekrana gelecek olan seçeneklerden 3.sırada bulunan sil seçeneğini tıklıyoruz. Ardından ekrana gelecek olan bir sonraki seçenekte sadece seçtiğimiz numarayı sileceksek “1.seçilen” seçeneğini seçiyor ya da 1 tuşuna basıyoruz, tüm engelleme listesinde bulunan kişi/numaraların engellemelerini kaldıracaksak “2.tümü” seçeneğini seçiyor ya da 2 tuşuna basıyoruz.

Bu işlemin ardından ekrana gelen “silindi” uyarısı ile daha önceden engellediğimiz kişi/numaranın engellemesinin kaldırıldığını anlıyoruz.

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileği ile...

 

Dip Not:
Samsung D900i model telefonlarda reddetme listesine kayıt yapabileceğiniz telefon numaralarının maalesef 10 numara ile sınırlı olduğunu belirtmeden geçmek istemiyoruz. Umuyoruz Samsung ilerleyen günlerde raflarda yeni yer alacak modellerinde bu özelliği biraz daha geliştirerek bu sınırlamayı ortadan kaldıracaktır.

Bunun yanında Samsung D900i telefonlarda çağrı engelleme özelliği fabrika çıkışıyla gelmektedir. Fabrika çıkışında çağrı engelleme özelliği bulunmayan Symbian işletim sistemi kullanan diğer marka telefonlarda ise çağrı engelleme işlemini bazı üçüncü parti yazılımlarla yapabilmek mümkündür.

İlerleyen günlerde Symbian işletim sistemine sahip telefon kullanan okuyucularımız için numara engelleme işlevine sahip üçüncü parti yazılımlarla ilgili olarak araştırma yaparak ortaya çıkan sonuçları sayfalarımızda paylaşacağız.

 

Hatırlatma: Değerli ziyaretçilerimiz yorumlarınızı lütfen Araştırma Atölyesinin bir mobil teknik destek portalı olmadığını göz önünde bulundurarak yapınız. Araştırma Atölyesi olarak araştırarak elde ettiğimiz bilgilere sayfalarımızda yer vermekte lakin bunun haricinde teknik konularda birebire destek vermemekteyiz. Lütfen teknik sorularınızı internette yer alan teknik bilgi paylaşımı ve destek forumlarına yöneltiniz. İlginiz için şimdiden teşekkür ediyoruz.

Bulunduğunuz sayfayı aşağıda bulunan "Paylaş" butonunun üzerine gelip açılan pencereden istediğiniz sosyal ağ simgesini tıklayarak tanıdıklarınızla paylaşabilir ya da aynı pencerede yer alan "Favorites" seçeneğini tıklayarak tarayıcınızın Sık Kullanılanlarına ekleyebilirsiniz...


Facebook sayfamıza aşağıda bulunan beğen butonunu tıklayarak katılabilirsiniz.

Dipnot: Sitemizde bulunan makale ve araştırma yazıları kesinlikle hiçbir ticari kurulum ve kuruluşu karalama, kötüleme amacı ile yazılmamıştır. Yazılan her makale mümkün olduğunca yapıcı ve eleştirel bir bakış açısı göz önüne alınarak kaleme alınmıştır. Sayfalarımızda yer alan alıntı haberlerden hukuken internet sitemiz sorumlu tutulamayacağı gibi yasal sorumluluk haberi yapan ve ilk yayınlayan kaynağına aittir. Site içeriğimizde kurumunuz ile ilgili yanlış veya eksik bilgi bulunduğunu düşünüyorsanız lütfen bizimle irtibat kurunuz, konu tarafımızdan incelenerek gerekli görüldüğü taktirde düzeltmeler yapılacaktır.


Sitemizde yazılarımızın altında yer alan "Paylaş" butonu aracılığı ile yapılan paylaşımlar  haricinde yazılarımızın kaynak belirtilmeden başka ortamlarda kullanılması suç teşkil etmektedir. Telif yazısını okumak için tıklayınız...

 

Yorumlar  

 
+1 #41 esma 25-02-2014 19:23
arkadaşlar samsng galaxy mini numaraları nasıl engelliyoruz lütfen yardımcı oln
Alıntı
 
 
-1 #40 ayşe 13-01-2014 09:19
Merhaba, kişiyi reddedilen listesine ekle diyorum fakat sürekli bellek dolu diyor. Ne yapmam gerekli..
Alıntı
 
 
+3 #39 evrem 05-01-2014 18:31
Samsung Galaxy s3 te numara engelledim ve viber programini telefonuma yukledim engelledigim kisi bena viber yoluyla ulasabilirmi telefondan engellemek yeterli oluyormu viberde engelleme secenegi varmi yardimci olurmusunuz lutfen
Alıntı
 
 
+2 #38 hayal 09-11-2013 11:54
ya arkadaslarr samsung sgh-c270 telefondan numara engellendı nasıl kaldırabılırım engelı lutfen yardımcı olunn
Alıntı
 
 
+7 #37 öznur 04-10-2013 07:29
merhaba ben samsung s357 kullanıyorum numarayı engelledim ama engeli geri nasıl kaldırabilirim yardımcı olursanız sevınırım
Alıntı
 
 
0 #36 falok 05-08-2013 19:46
telefonu değiştirdiğiniz de sorun cözülür abilerim
Alıntı
 
 
+5 #35 ayça 10-07-2013 10:58
ya bana da yardımcı olsanız ne iyi olur samnsung galaxy y young GT S5360 İÇİN NUMARA engelleme nasıl yapılıyor
Alıntı
 
 
-1 #34 Damla 17-06-2013 12:12
ya bende var bu özellik yapıyorum.fakat yine istemediğim kişi beni arayabiliyor. ne yapmam lazım ? lütfen yardım edinn
Alıntı
 
 
-3 #33 ayşe 25-04-2013 13:20
benim telefonum samsung corby 2 bu telefonda engellemeyi nsl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim
Alıntı
 
 
-2 #32 fatih72 02-04-2013 23:01
Çok faideli oldu teşekkür ederim sağlıcakla kalın.
Alıntı
 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YAZILAR

Önceki Sonraki Sayfa:

Wordpress Menü Başlangıç Yazısını Değiştirme Kaldırma

Wordpress Menü Başlangıç Yazısını Değiştirme Kaldırma

İnternet sitemizi hoşgeldiniz, Sürekli joomla üzerine çalışan ve bu konuda bilgi sahibi olan ben, bir kaç gün önce aniden ortaya çıkan wordpress merakım üzerine wordpress kurup bir incelemeye karar verdim. Oldukça...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

iOS ve Android için Blackberry Messenger BBM yakında...

iOS ve Android için Blackberry Messenger BBM yakında...

Merhaba, Bu yazımızla sizlere yeni bir haber vermek istiyoruz. Günümüzde teknolojinin geldiği noktada ülkemizde satışa sunulan ilk cep telefonlarından bugün teknoloji merketlerde satış standlarında yerlerini alan akıllı telefonlar gözönüne alındığında teknoloji...

Mobil Cihazlar

Devamını Oku

Google Arama İpuçları ve Püf Noktaları

Google Arama İpuçları ve Püf Noktaları

Merhaba bu yazımızda sizlere Google Arama Motorunun hazırlamış olduğu internet aramalarınızda oldukça faydasını göreceğinize inandığımız Arama İpuçları sayfasını tanıtmak istiyoruz. Sayfayı ziyaret ettiğimizde resimlerden oluşan farklı başlıklarda aşağıda listelediğimiz menüler bizleri...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Google AdSense ile ilgili bir yazı

Google AdSense ile ilgili bir yazı

Merhaba içinde bulunduğumuz şu günlerde internet sitemize google adsense reklamları eklemeye karar vererek hiç vakit kaybetmeden başvurumuzda bulunduk ve google adsense deneyimlerimizi siz ziyaretçilerimizle de paylaşmaya karar verdik. Bilmeyen ziyaretçilerimiz için...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Datros isim değiştirdi Turccom Host olarak mağdurlar yaratmaya devam ediyor

Datros isim değiştirdi Turccom Host olarak mağdurlar yaratmaya devam ediyor

Bir süre önce büyük bir hata yaparak web sitelerinde vaat ettikleri hizmeti verdiklerini düşünerek websitemi Datros Host'a taşımak gafletinde bulundum. Fazlası ile sorun yaşamamın ardından başka sorun yaşayan insanlar da...

İncelemeler

Devamını Oku

Bizim Yenge neden ekranlara veda etti?

Bizim Yenge neden ekranlara veda etti?

Merhaba bir Neşeli Günler tadında başlayan Bizim Yenge 18.bölümü ile ekranlara veda etti. Neler yaşandığına dair bir tahmin yürütmemiz gerekirse bir bölümde karakterler arası yer alan bir diyalogda Anadolu kökenli vatandaşlarımız...

Yazılar

Devamını Oku

Yeni Yerli Dizi Bizim Yenge Bu diziyi çok seveceksiniz...

Yeni Yerli Dizi Bizim Yenge Bu diziyi çok seveceksiniz...

Dizi 18.bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Ayrıntılı bilgi için lütfen aşağıda yer alan linki tıklayınız.  http://www.arastirmaatolyesi.com/kose-yazilari/44-yazilar/134-bizim-yenge-neden-ekranlara-veda-etti.html  

Yazılar

Devamını Oku

Rovio Robot kamera evinizi, işyerinizi içinde dolaşarak izleyebileceğinizi vaat ediyor

Rovio Robot kamera evinizi, işyerinizi içinde dolaşarak izleyebileceğinizi vaat ediyor

Merhaba, içinde bulunduğumuz şu günlerde çevremizden duyduğumuz hırsızlık olayları ister istemez bu güne kadar kurdurmamamıza rağmen bizleri ev ve işyerlerimize alarm sistemleri kurdurmaya itiyor. Alarm sistemleri ile kısa bir araştırma yaptığımız...

İncelemeler

Devamını Oku

İstila - Monsters sinemalarda vizyonda...

İstila - Monsters sinemalarda vizyonda...

Merhaba sizlere oldukça beğenerek izlediğimiz “İstila“ ya da orjinal adı ile “Monster” isimli filmden söz etmek istiyoruz. Filmin konusundan kısaca bahsetmemiz gerekirse; NASA tarafından güneş sistemimizde keşfedilen yeni yaşam formu örnekleri taşınma...

Eleştiri ve Yorumlar

Devamını Oku

23 Nisanda Büyükada Aya Yorgi Kilisesi (Aya Yorgi Manastırı) dileklerinizi bekliyor…

23 Nisanda Büyükada Aya Yorgi Kilisesi (Aya Yorgi Manastırı) dileklerinizi bekliyor…

Merhaba, Ulu önderimiz Atatürk’ün tüm çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına hazırlandığımız şu günlerde aynı güne denk gelen bir başka kutlama ile ilgili sizleri bilgilendirmek...

Yazılar

Devamını Oku

Facebook reklamlarından resminizi kaldırma! Arkadaşlarınız Facebook reklamlarında resminizi gördükle

Facebook reklamlarından resminizi kaldırma! Arkadaşlarınız Facebook reklamlarında resminizi gördüklerini söylerlerse şaşırmayın

Merhaba, Facebook’un yeni reklam sisteminde üyelerinin resimlerini kullanmaya başlaması ile arkadaş listenizde bulunan bir tanıdığınız reklamlarda sizin resminizi gördüğünü söylerse şaşırmayın. Facebook’un sponsorlu yazılar olarak adlandırdığı reklam sistemi ocak ayında duyurulmuştu.

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Yargı, İnternet hesabının şifresi ele geçirilerek hesabından para çalınan banka müşterisini haklı bu

Yargı, İnternet hesabının şifresi ele geçirilerek hesabından para çalınan banka müşterisini haklı buldu. Emsal olabilecek davada banka tazminat ödedi

Merhaba, bir önceki yazımızda banka hesap şifresi ele geçirilerek hesaplarından para çalınan kişileri ilgilendirebilecek emsal olabilecek bir dava ile ilgili bilgi vermiştik. Dün basında yer alan yeni bir haberle konumuzu güncelleme...

Yazılar

Devamını Oku

Dikkat! Sağlığınız için şifa dağıttığını, tedavi ettiğini, tedaviye yardımcı olduğunu iddia eden ürü

Dikkat! Sağlığınız için şifa dağıttığını, tedavi ettiğini, tedaviye yardımcı olduğunu iddia eden ürünlere karşı dikkatli olun! Konumuz Sahte şifa ürünleri

Merhaba içinde bulunduğumuz şu günlerde gün geçmesin ki sattığı ürünün mucizevi olduğunu iddia eden bir internet sitesi açılmasın... Geçtiğimiz günlerde internette dolaşırken; çeşitli sağlık sorunlarına, mucizevi çözümler sağladığını iddia ettikleri çeşitli...

Genel Sağlık

Devamını Oku

Bu özellik çok işinize yarayabilir! Cep Telefonlarının Hızlı Menü Erişim Özelliği

Bu özellik çok işinize yarayabilir! Cep Telefonlarının Hızlı Menü Erişim Özelliği

Merhaba bu yazımızı bir çoğumuzun güne beraber başladığı, ellerimizden düşüremediğimiz cep telefonlarımızın bir kullanım özelliğine ayırıyoruz. Bu yazımızda telefonlarımızın ayarlarını değiştirme amacı ile kullandığımız menü özelliklerine nasıl hızlı bir şekilde erişebileceğimizi...

Mobil Cihazlar

Devamını Oku

iPhone, iPad flash görüntüleme sorunları için Adobe’nin alternatif çözümü Wallaby ve HTML5

iPhone, iPad flash görüntüleme sorunları için Adobe’nin alternatif çözümü Wallaby ve HTML5

Merhaba en baştan bu haberimizin özellikle iPhone ve iPad kullanıcılarını yakından ilgilendirdiğini belirtmeden geçmek istemiyoruz. Tablet PC ve cep telefonu sektöründe bir çığır açtığı inkar edilemeyecek Apple şirketi tarafından üretilen iPhone...

Teknoloji Haberleri

Devamını Oku

Internet Explorer 9 Stabil Sürüm Yayında! Internet Explorer 9 download linkleri

Internet Explorer 9 Stabil Sürüm Yayında! Internet Explorer 9 download linkleri

Merhaba içinde bulunduğumuz şu günlerde Microsoft kullanıcılarını sevindiren bir haber daha yayınlandı. Microsoft İnternet Explorer 9 hepimize hayırlı olsun... İnternet Explorer 8 versiyonunun yayınlanmasının üzerinden geçen iki senenin ardından tahtı devralan...

Teknoloji Haberleri

Devamını Oku

Samsung Cep Telefonları ile arayan numarayı engelleme - çağrı engelleme özelliği ( kişi engelleme, t

Samsung Cep Telefonları ile arayan numarayı engelleme - çağrı engelleme özelliği ( kişi engelleme, telefon engelleme )

Merhaba sizlere bu yazımızda Samsung marka cep telefonlarının belki birçoğumuz tarafından bilinmeyen bir özelliğinden bahsetmek istiyoruz. Cep telefonlarının bir teknoloji nimeti olduğu hepimiz tarafından yadsınamaz bir gerçek lakin ceplerimize girmesi ile...

Mobil Cihazlar

Devamını Oku

İnternetten bankacılığı ile işlemlerinizi online gerçekleştiriyorsanız dikkat! Bu emsal olabilecek d

İnternetten bankacılığı ile işlemlerinizi online gerçekleştiriyorsanız dikkat! Bu emsal olabilecek dava ilginizi çekebilir

Merhaba dün Vatan gazetesinde yayımlanan bir haber; bankacılık işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiren internet kullanıcılarını ilgilendirdiği kadar, kullanıcıların banka hesap bilgilerinin ele geçirilmesi ve hesaplarının boşaltılması gibi ilerde ortaya çıkabilecek...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Edimax EW7811Un Dünyanın en küçük kablosuz usb ağ adaptörü ( usb wifi adaptörü )

Edimax EW7811Un Dünyanın en küçük kablosuz usb ağ adaptörü ( usb wifi adaptörü )

Merhabalar bu yazımızda sizlere internette dolaşırken rast geldiğimiz çok ilginç bulduğumuz bir ürünü tanıtmak istiyoruz. Ürünümüz bir usb ağ adaptörü fakat kendi çapında dünyanın en küçük usb ağ adaptörü olmasından...

Alışveriş Sizler için seçtiklerimiz

Devamını Oku

Eyyvah Eyvah 2 Ata Demirer - Demet Akbağ ( Eyvah eyvah )

Eyyvah Eyvah 2 Ata Demirer - Demet Akbağ ( Eyvah eyvah )

Merhabalar, bu yazımızı bir çok kişinin yaptığı gibi günümüzde oldukça sözü edilen Türk sinemasında yaşanan gelişim hede hödö :) kavramı üzerine yazmayacağım. Lakin sizlere bu hafta sonu izlemiş olduğum bir Türk...

Eleştiri ve Yorumlar

Devamını Oku

Tarayıcılar karşı karşıya makale ve Internet Explorer 8 download - Firefox 3 download İndirme Linkle

Tarayıcılar karşı karşıya makale ve Internet Explorer 8 download - Firefox 3 download İndirme Linkleri

Merhaba bu yazımızı Internet Explorer 8’e ayırıyoruz. Bana Internet Explorer’ı diğer tüm browserlardan ayıran özelliği nedir gibi ciddi bir soru yöneltseniz? Emin olun vereceğim tek cevap sadece 1 kelimeden oluşurdu. “yorumlama”...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Firefox kurdum açılan sayfada The Adobe Flash Plugin has crashed hatası alıyorum diyorsanız işte çöz

Firefox kurdum açılan sayfada The Adobe Flash Plugin has crashed hatası alıyorum diyorsanız işte çözümü, Windows 7 de denenmiştir!

Merhaba bu yazımızda sizlere geçtiğimiz günlerde firefoxla ilgili yaşadığımız bir teknik problem hakkında bilgi vermek istiyoruz. Umuyoruz aynı sorunu yaşayan takipçilerimize de bu yazı sorunlarını çözmelerinde yardımcı olacaktır.  

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Bir dolandırıcılık hikayesi... Dolandırıcı dilenciler

Bir dolandırıcılık hikayesi... Dolandırıcı dilenciler

Merhaba internet portalımızda şu günlerde paylaştığımız dolandırıcılık haberleri aklıma yaşamış olduğum bir olayı getirdi. Şimdi sizlerle kendi başımdan geçen bir olayı paylaşmak istiyorum. Yıllar önce televizyonda yayın yönetmenliği yaptığım bir dönemde...

Yazılar

Devamını Oku

Zamanla ilgili ne ararsanız bu internet sitesinde... Timeanddate.com Mutlaka yararını göreceksiniz!

Zamanla ilgili ne ararsanız bu internet sitesinde... Timeanddate.com Mutlaka yararını göreceksiniz!

Merhaba sizlere bu yazımızda oldukça yararlı olduğunu düşündüğümüz bir internet sitesini tanıtmak istiyoruz. Öncelikle sitede dünya şehirlerinin saatlerine ulaşmamızın oldukça kolay olduğunu belirtmeliyiz. Aradığımız şehrin bilgilerine ulaşmak için “search for city”...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Yine 359'lu hatlar, yine dolandırıcılık...

Merhabalar hatırlarsanız bundan bir süre önce sahte bulgar gelinler konusunu araştırma atölyesi olarak merceğimizin altına alarak araştırmış ve elde ettiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmıştık. Bu konuya yazının sonunda yer alan linkten...

Yazılar

Devamını Oku

Sağlıklı zayıflamanın, hızlı zayıflamanın sırları, Glisemik indeks nedir?

Sağlıklı zayıflamanın, hızlı zayıflamanın sırları, Glisemik indeks nedir?

Merhaba bu yazımızı sizlerin ilgi ile okuyacağını tahmin ettiğimiz sağlıklı zayıflama üzerine ayırıyoruz. Günümüzde zamanın ilerlemesi ve değişen beslenme alışkanlıkları ile birlikte ev yemekleri satan lokantaların gittikçe azalarak yerlerini fast...

Genel Sağlık

Devamını Oku

Webmasterlar için Operanın hiç bilmediğiniz bir özelliği... Bu özellik çok işinize yarayacak!

Webmasterlar için Operanın hiç bilmediğiniz bir özelliği... Bu özellik çok işinize yarayacak!

Merhaba, bu yazımızı webmasterlar / web tasarımcılar için oldukça yararlı olacağına inandığımız bir bilgiye ayırıyoruz. Genel olarak bahsetmek gerekirse bir internet sitesinin yapım aşamasında veya bir hazır şablonun / template’in düzenleme...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Cep telefonları radyasyon değerleri... Dikkat Cep telefonlarının yaydığı radyasyon tümör oluşumunu k

Cep telefonları radyasyon değerleri... Dikkat Cep telefonlarının yaydığı radyasyon tümör oluşumunu kolaylaştırıyor!

Merhaba, takvimlerimizin 2011 yılını gösterdiği şu günlerde ülkemize ilk girdiği yıllarda olduğu gibi bir cep telefonu sahibi olmak artık bir ayrıcalık değil bir standart olarak göze çarpıyor. Çoğumuzun ceplerinde ve çantalarında...

Teknoloji Haberleri

Devamını Oku

iPhone 4'lerin ekranı iddia edildiği kadar sağlam değil mi? Glassgate Skandalı...

iPhone 4'lerin ekranı iddia edildiği kadar sağlam değil mi? Glassgate Skandalı...

Merhaba haberimiz içinde bulunduğumuz günlerde oldukça popüler olan iPhone 4 modeli ile ilgili... Geçtiğimiz günlerde yaşanan bir olay Apple Şirketinin başını ağrıtacak gibi gözüküyor.

Teknoloji Haberleri

Devamını Oku

Dikkat telefon dolandırıcılığı kurbanı olmayın! Konumuz sahte Bulgar gelinler...

Dikkat telefon dolandırıcılığı kurbanı olmayın! Konumuz sahte Bulgar gelinler...

Merhaba son gelen bilgilerle birlikte her iki ülke konsolosluklarınında devreye girerek bu dolandırıcılık şebekesine operasyonlar başladığı belirtiliyor.Haberin ayrıntılarını aşağıda yer alan yazıdan okuyabilirsiniz.

Yazılar

Devamını Oku

Tefal ürünleri yeni mağdur tüketiciler mi oluşturuyor?

Tefal ürünleri yeni mağdur tüketiciler mi oluşturuyor?

Merhabalar bu yazımızın konusunun ev aletleri üreten bir fransız şirketi olan tefal ile ilgili... Herşeyden önce bu yazıyı bir yazar olarak değil bir tüketici olarak yazdığımı ve şikayetlerimi dile getirdiğimi...

İncelemeler

Devamını Oku

İsminiz ne anlama geliyor? Öğrenmek sadece bir tık uzağınızda!

İsminiz ne anlama geliyor? Öğrenmek sadece bir tık uzağınızda!

Merhaba bu yazımızı sizlerin ilgisini çekebilecek diğerlerinden oldukça farklı bulacağınız bir site tanıtımına ayırıyoruz. Eminim doğumumuzla birlikte bizlere verilen isimlerimizin anlamlarını çoğumuz zaman zaman merak etmişizdir. Hatta bazı zamanlar bu merak...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Season of the Witch - Cadılar Zamanı üzerine izlenimler ( Nicholas Cage, Ulrich Thomsen )

Season of the Witch - Cadılar Zamanı üzerine izlenimler ( Nicholas Cage, Ulrich Thomsen )

Merhaba bir kaç gün önce güneşli bir cumartesi günümü evde geçirmek yerine dışarı çıkıp gezmeye ve en güzeli de uzun süredir gitmeye fırsat bulamadığım ve de oldukça özlediğim sinemayı bir...

Eleştiri ve Yorumlar

Devamını Oku

Bir gün sizde bir yakınınız için kan arayabilirsiniz, bu yazıyı mutlaka okumalısınız!

Bir gün sizde bir yakınınız için kan arayabilirsiniz, bu yazıyı mutlaka okumalısınız!

Merhaba bu yazımızın gerçekten çok ama çok önemli bir konu ile ilgili olduğunu belirtmeliyiz. Yazımız sizlerinde tahmin edebileceği gibi sağlıkla ilgili lakin bu yazı sağlığınız ile ilgili tavsiyeleri barındırmak  yerine...

Genel Sağlık

Devamını Oku

Hard Disk arızalarında yaşanan veri kayıplarında üretici şirketlerin sorumluluğu hangi seviyededir?

Hard Disk arızalarında yaşanan veri kayıplarında üretici şirketlerin sorumluluğu hangi seviyededir?

“Bu yazımızı hemen hemen bütün bilgisayar kullanıcılarını ilgilendiren hardisklere ayırıyoruz. Günümüzde harddisk piyasasında bir çok farklı şirket tarafından üretilen farklı özelliklerde ürünler satılmaktadır. En son ortaya çıkan harddisk teknolojisi olan solid...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

En güzel Windows Live Messenger kişisel mesaj yazı çeşitleri

 En güzel Windows Live Messenger kişisel mesaj yazı çeşitleri

Merhaba en beğeneceğiniz en kullanışlı içeriklerle sizlerle olmaya devam ediyoruz. Bu yazımda sizlere beğeneceğinizden hemen hemen emin olduğum çok güzel bir internet sitesini tanıtmak istiyorum. İnternet sitesinin içeriği hemen hemen hepimizin...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Android Kullanıcıları için Önemli Virüs Uyarısı

Android Kullanıcıları için Önemli Virüs Uyarısı

Merhaba bu yazımızın konusu malesef teknoloji nimetlerinin yanında başlarımıza musallat olarak kişisel bilgilerimizi çalan, cihazlarımıza yazılımsal ve donanımsal anlamda zararlar veren virüslerle ilgili... Artık virüsler masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarımızdan çıkarak ceplerimize...

Teknoloji Haberleri

Devamını Oku

Tam Sayfa Gazete Reklamları

Tam Sayfa Gazete Reklamları

Merhaba bu yazımızda sizlere gazetelerle ilgili bir rahatsızlığımız konusunda bilgi vermek istiyoruz. Hepimizin bildiği gibi bir gazete ve dergi de reklam için en değerli sayfalar açılmadan direk göze batan ön ve...

Yazılar

Devamını Oku

İş Dünyasında Neler Oluyor?

İş Dünyasında Neler Oluyor?

İş dünyasında neler oluyor? Eski köye yeni adetler mi geliyor yoksa kutuplar da değişim mi başladı? Merhaba, son günlerde çevremde yaşanan olayları göz ardı edemeyerek eleştirel baz da bu yazıyı yazmaya...

Yazılar

Devamını Oku

Korku Filmi adı altında Sadizm

Korku Filmi adı altında Sadizm

Merhaba bu yazımda bir süredir dikkatimi çeken ve beni aşırı derecede rahatsız eden bir konuyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Konumuz sinema ile özellikle de son senelerde beyaz perde de aşırı derecede...

Eleştiri ve Yorumlar

Devamını Oku

En Yüksek Şikayet Oranı ve Teknosa

En Yüksek Şikayet Oranı ve Teknosa

Merhaba bu yazımızda bir çoğunuzun yakından bildiği bir teknoloji marketi olan Teknosa’yı farklı bir açıdan merceğimizin altına alıyoruz. Yazımın başında belirtmeliyim ki bu yazı kesinlikle herhangi bir kurumu küçük düşürmek,...

İncelemeler

Devamını Oku

Sinbo Dijital Banyo Baskülü İnceleme

Sinbo Dijital Banyo Baskülü İnceleme

Merhaba bu yazımda sizlere günümüzün popüler ürünleri arasında yer alan ve gün geçtikçe eski mekanik banyo basküllerimizin yerini alan dijital basküllerden bahsetmek istiyorum.

İncelemeler

Devamını Oku

Seagate sabit disklerin güç hassasiyeti

Seagate sabit disklerin güç hassasiyeti

Merhaba size bu yazımda seagate sabit disklerin belki de fazla bilinmeyen bir özelliğinden bahsetmek istiyorum. Bundan bir süre önce bilgisayarımda bulunan harddisklerin yetersiz gelmesi dolayısı ile yeni sabit disk almaya...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Coca-Cola Efsanesi!

Coca-Cola Efsanesi!

Coca-Cola Hakkında Kısaca Bilgi: Coca-Cola, Eczacı Dr. John S.Pemberton tarafından 1886 yılında, Georgia Atlanta'da üçayaklı pirinç bir çaydanlıkta lezzetli ve serinletici bir şurup olarak üretildi. Meşrubat tarihinin ilki olan bu özel...

İncelemeler

Devamını Oku

İnternet sitelerine reklam verirken ne kadar bilinçliyiz?

İnternet sitelerine reklam verirken ne kadar bilinçliyiz?

İnternet sitelerine reklam verirken ne kadar bilinçliyiz? Yapacağınız reklam kampanyasının verimsiz olması durumunda hayal kırıklığına uğramamak için mutlaka bu yazıyı okuyunuz! Merhabalar günümüzde internet ortamında en çok bahsedilen kavramlar arasında tekil...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Dikkat İnternet alışkanlıklarınız başkaları tarafından izlenmesin!

Dikkat İnternet alışkanlıklarınız başkaları tarafından izlenmesin!

Merhaba bu yazımızı sizlerin de gayet iyi bildiğini düşündüğümüz bilişim dünyasında izleme çerezleri (tracking cookie) olarak adlandırılan ve casus yazılım sınıfına giren minik dosyalara ayırıyoruz.Pekala, bu çerezlerden kurtulmak mümkün müdür?...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Dersimiz Fethiye :)

Dersimiz Fethiye :)

 Makalemize hoşgeldiniz :) 4 senesini Fethiye'de geçiren birisi olarak bu yazımı belki bir vefa borcu olarak Fethiye'ye ayırmak istedim. Muğla'nın bu cennet ilçesinde yaşadığım sürece edindiğim bilgi ve tecrübeleri elimden geldiğince...

Tatil Rehberi

Devamını Oku

Hazır Bloglar ve İçerik Yayımlama Sistemleri Üzerine...

Hazır Bloglar ve İçerik Yayımlama Sistemleri Üzerine...

Hoşgeldiniz… Nihayet sitemizi tamamladık ve sizlerle buluşabildik! Sitemizin hazırlanması sırasında birçok konuda kararsız kaldığımızı ve uzun süren araştırmalar yaptığımızı belirtmeliyim. Bu araştırma sırasında günümüzde internet siteleri için en çok tercih edilen...

Bilgisayar & İnternet

Devamını Oku

Burger King Satış Politikası

Burger King Satış Politikası

Merhaba bu yazımızla sizlerle Burger King de yaşadığımız bir olayı paylaşmak istiyoruz. Yaklaşık bundan bir ay kadar önce midemizin kazındığını fark ederek Bostancı Burger King’de bir mola vermeye karar verdik....

İncelemeler

Devamını Oku

Elektronik Ürünler çok yakında bu sayfada!

Kategorimiz içerik ekleme aşamasındadır. Elektronik ürünlerle ilgili bilgilere çok ama çok yakında bu kategori altında ulaşabileceksiniz. Bizleri izlemeye devam edin... Sayfanın altında şu ana kadar eklenen ilginizi çekebilecek yazılarımızdan bazıları listelenmektedir....

Elektronik Ürünler

Devamını Oku

Tatil fırsatları çok yakında bu sayfada!

Kategorimiz içerik ekleme aşamasındadır. Bu sayfayı göz altında tutmalısınız, tatil fırsatları ile ilgili bilgilere çok ama çok yakında bu kategori altında ulaşabileceksiniz. Bizleri izlemeye devam edin...Sayfanın altında şu ana kadar...

Tatil Sizler için seçtiklerimiz

Devamını Oku

E-POSTA BÜLTENAdınız & Soyadınız
E-Posta Adresiniz

LİNKLER